Çelik Asma Kat

Çelik Asma kat bir binanın ana katlar arasında kalan kısmına denmektedir. Yani asma kat bir binanın toplam katları arasında sayılmaz. Fakat genel olarak asma kat alçak tavanlı bir yapıya sahiptir. Halk arasında çekme kat olarak da adlandırılmaktadır. Asma katlar zemin ve tavan arasındaki yüksekliğin en az 5,5 metre olduğu katlara uygulanmaktadır. Bu katlar merdiven yardımıyla zemine bağlanır. Zeminin en fazla yarısını kaplayan iç yüksekliği ise 2,5 metre sahip yeni bir kullanım alanı oluşturma katıdır.

Asma Kat Kullanım Alanları

Asma kat genellikle endüstriyel uygulamalarla, binaların 2 kalıcı orijinal katı arasında inşa edilmektedir. Bu katlara yarı kalıcı kat sistemi denebilir. Bu yapılar genellikle serbest özelliktedir ve çoğu durumda sökülebilir, yer değiştirilebilir özellikte kurulmaktadır. Ticari olarak satıldığı gibi genellikle üç ana malzemeden yapılır. En yaygın kullanılma nedeni, hızlı, dayanıklı ve düşük maliyetli olmasından dolayıdır.

Çelik asma katlar çoğunlukla işyerlerinde çalışma verimliliğini arttırmak için kurulur. Hem ev, hem iş yerine kurulan asma katlar sayesinde kullanım alanlarının işlevselliği artarak maksimum düzeyde alan yaratılmış olur. Asma katlar yapılırken yapının mimari özellikleri, iç dekorunun tasarımı sistem donanımları, çalışma alanları estetik bir halde olmalıdır. Asma katlar aynı zamanda mağazalarda soyunma kabinleri kıyafet kategorisi bölmeleri şeklinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda ofislerde depolarda üretim yerlerinde asma katlar sıklıkla kullanılır.

Çelik Asma Kat Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Asma kat yaptırmak isteyen herkes bu konunun tüm detaylarını kapsamlı olarak araştırmalıdır. Bu konuya ilişkin tüm sorularınızı firmamızı arayarak öğrenebilirsiniz. Firmamız müşterilerimize her zaman en iyi şekilde ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedir. Asma kat yaptırmak isteyen kişiler binanın yüksekliği ne kadar olmalıdır? Kaç tane asma kat seviyesine sahip olduğunu bilmelidir. Aynı zamanda yapı denetim ile iletişim kurmak gerekir. Zeminin ne kadar ağırlık kaldırabildiği hangi zemin kaplamasının asma kata uygulanacağı gibi ayrıntılar iyi bilinmelidir.

Çelik asma kat konusunda en iyi şekilde hizmet veren firmamız özel tasarımlara sahip çelik asma katlarda yapmaktadır. Çelik asma katları nereye yaptıracağınız da dair bilgi verirseniz hemen keşif çalışması başlatarak göze hitap eden son derece kullanışlı asma katlar yapabiliriz.0533 162 31 92

+90 212 883 50 45

[email protected]× WhatsApp Destek