Çelik Sundurma


Çelik Sundurma

Çelik sundurma bir yapının yağmur ve güneşi engellemek adına yapılan saçaklı sistemlerdir. Sundurmalar genellikle çelik malzemeler kullanılarak yapıldığı için adına sundurma denmektedir.  Çelikten kast edilen hafif olarak profil kullanılan malzemelerdir. Sundurmaların sayesinde üstü kapanılan mekânların altında tüm mevsim şartlarından etkilenmeden bulunmak mümkündür. Bu konstrüksiyonların modeli hafif metalin yapıdaki profil konstrüksiyon karkası yapılan, trapez sac, sandviç panel ya da OSB kaplanarak yapılır. Genellikle kamelya, bina önü sundurma, araç otoparkı ve küçük işletmelerin kapalı alanları çelik sundurma ile oluşturulur.

Sundurma Kurulumu

Sundurma kurulumu yaparken kaliteli malzemelerle çalışılması bilinmesi gereken en önemli ayrıntıdır. Yerinde keşif ve ölçülendirma sonrasında ise statik projesi çalışılarak doğru malzeme belirlenmelidir. Birleştirici malzemeler, destekler ve metal malzemelerin kalitesi akma, kırılma ve göçüğün yaşanmasını engeller.  Bu yapıların modelinin montajı ve demontajı profesyonel kişiler tarafından kolayca yapılabilir. İstenilen alanın üstü kolay bir şekilde kapatılırken fiyat konusunda da oldukça ekonomiktir. Fakat mevsim geçişlerinde düzenli olarak bakımlarının ve gerekli onarımlarının yapılmasında fayda vardır. Kaliteli malzeme kullanılarak yapılan konstrüksiyon yapıların bakımı da düzenli olarak yapılırsa uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

Çelik sundurma yaptırarak bir alandan tüm mevsim şartlarında vakit geçirmek mümkündür. İş yerlerinde, evlerin önünde kısacası istenilen her alanda bu yapıları modelini yaptırmak mümkündür. Dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı profesyonel kişiler tarafından montaj yaptırmaktadır. Çelik yapı kaldırılmak istendiğinde de kolaylıkla sökülebilir ve geri dönüşüme uygun atık şeklinde değerlendirilebilir.

Sundurma Fiyatları

Sundurma fiyatlarını belirleyen en önemli unsur uygulama yapılacak alandır. Alanın büyüklüğüne göre malzeme kullanılacağı için ölçü alınarak fiyat verilmesinde fayda vardır. Fiyatı etkileyen bir diğer etmende kullanılan malzemelerin kalitesidir. Kalitesiz çelik malzeme kullanılarak sundurma yaptırmak hiçbir işe yaramaz. Yağmur yağdığında akar, rüzgârlı havalarda uçar ve kar ağırlığı olunca çökebilir. Bu nedenle kaliteli malzemeler tercihe etmek gerekir. Fiyat konusunda ekonomik ama kalitesiz olana yönelmek yanlış olacaktır. Kaliteli ve sağlam çelik konstrüksiyon yaptırmak isteyen herkes bizimle iletişime geçebilirler. Ayrıca yaptığımız tüm çalışmalarda garanti vererek hizmet sunnuyoruz.


0533 162 31 92

+90 212 883 50 45

[email protected]


× WhatsApp Destek