Demir doğrama pencere

26 Nisan 2022by Akay Steel0

Demir doğrama pencere

Demir doğrama pencere

Demir doğrama pencere, binaların dış görünümü açısından estetik yapısını tamamlayarak şık bir tasarım oluşturmasının yanı sıra aynı zamanda, pencereden gelebilecek dış tehlikelere karşı koruyucu olmaktadır. Demir doğrama pencere sağlam ve dayanıklı yapısı ile uzun süre ilk anki güzel görünümü ve yüzde yüz güvenliği ile sorun yaşanmadan kullanılmaktadır.

Demir Doğrama Yapılması

Doğrama pencere yapılması için titiz bir çalışmanın yapılması gerekmektedir. Bu nedenle demir doğrama yapılacak korkuluk sistemleri keşif ekiplerince iyi analiz edilmesi gerekmektedir. Bu bağlamda keşif ekibi;

  • Demirin yükseklik ölçüsü pencere dışından almalı, tek nokta yerine iki farklı noktadan ölçüm yaparak küçük olanı raporuna eklemelidir.
  • Yükseklik gibi yatay ölçüsünü de pencere dışında iki farklı nokta kullanarak almalıdır. Küçük olan ölçü rapora eklemelidir.
  • Bağlantı ölçüsünü alırken pencere havuzluğuna dikkat etmeli, pencere demirini mermer ucuna denk getirmeli ve yükü kullanılacak kollara eşit olarak verecek ölçüyü rapor haline getirmelidir.

Demir doğrama pencere konusunda doğru şekilde yapılan keşif sonucunda üretimine geçilen doğramalar kısa süre içerisinde yapılarak, alanında uzman işçilik ile belirlenen yere rapor doğrultusunda montaj edilmektedir.

Demir Doğrama Neden Önemlidir?

Demir doğrama pencere sağladığı fayda ve güvenlik sayesinde genel olarak giriş kat ve birinci katlarda sık olarak tercih edilmektedir. Ayrıca içerden dışarı doğru oluşabilecek bir kazaya karşı daha yüksek katlarda da demir doğraması kullanılmaktadır. Demir doğramanın tercih edilmesini sağlayan genel faydaları şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Yıl içerisinde minimum bakım gideri bulunmakta, uzun kullanım ömrüne sahiptir.
  • Seri üretime uygun olup, hızlı ve kolay şekilde montaj edilmektedir.
  • Darbe ve dış etkenlere karşı dayanıklı olup sağlam yapısını uzun süre muhafaza etmektedir.
  • Yağmur, rüzgar ve ısının yaratacağı olumsuz etkenlere karşı dayanıklıdır.

Demir doğrama pratiklik ve düşük maliyet getiren bu özellikleri ile güvenliği ön plana çıkarmanın yanı sıra estetik görünümü tamamlamaktadır. Demir ile ilgili olarak tüm sorunlarınızı çözüme kavuşturan firmamız sayfasında, doğramalar ile ilgili olarak tüm teknik özelliklere ulaşabilir, birbirinden farklı modellerimizi inceleyebilirsiniz.Değerli projeleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


× WhatsApp Destek