Demir Ferforje Korkuluk

6 Mart 2022by Akay Steel0
Demir Ferforje Korkuluk

 

Demir Ferforje Korkuluk

Demir ferforje korkuluk çok şık ve modern bir tarz ile her alana hoş bir hava katmaktadır. Demirin yüksek ısıda ateşle şekil verilerek modern hale getirilmesi işlemi ferforje olarak adlandırılır. Ferforjelerin çok fazla çeşitleri ve modelleri vardır. Bu nedenle istenilen alana uygun modeller ve ölçüler kolaylıkla bulunur. Fakat uygulama yapılacak alana uygun modeli doğru olarak seçmek doğramanın şıklığını artırır.

Demir ferforje korkuluk seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Bu detaylara ferforje korkuluk yaptırmak isteyen kişiler dikkat ederse daha sağlıklı ve kullanışlı korkuluk yaptırabilirler.  ferforje korkuluk seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

  • Alana uygun modeller
  • Doğru ölçü almak
  • Sağlam montaj yaptırmak
  • Garanti veren firmayı seçmek
  • Uygun Fiyata kaliteli seçim yapmak
  • Paslanmaz boya ile boyanmış ferforje tercihi yapmak.

Demir doğrama korkuluk seçimi yaparken bu ayrıntılara dikkat etmekte fayda vardır. Eğer kaliteli ferforje seçimi yapılırsa uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanılır.

Demir ve Beton Ferforje Arasındaki Fark

Demir ile beton ferforjeler arasında fark vardır. Öncelikle beton ferforjeler kullanışsızdır ve deforme olma oranı daha yüksektir. Temizliği çok zordur. Görsellik açısından da şık durmazlar. Beton ferforjeler boyanmaz boyama yapılsa da güzel durmaz. Bu nedenle demir ferforjeler yerine beton ferforjeler tercih etmek kullanışsız olacaktır. Sıcak demir ile çok güzel bir şekilde modeller verilen demir ferforjeler ve korkuluklar çok şık ve güvenli olacaktır.

Ferforje Korkuluk Çeşitleri

Demir ferforje korkuluk çeşitleri demirin yüksek ateşte şekillendirilip ısıtılmasıyla çeşitli modeller verilir. Demir ferforje korkuluk çeşitleri çiçekli, yapraklı, botanik desenli, sivri uçlu, rokoko, barok, S şeklinde, olmak üzere birçok şekli vardır. Demir ferforje korkuluklar her alana uyum sağlar. Büyük mimari yapılarda da, tarihi mekânlarda ve daha birçok yapıda geçmişten günümüze gelerek vazgeçilmez hale gelmiştir. Son zamanlarda da evlerde, iş merkezlerinde, binalarda ve birçok yapıda iç ve dış tasarım unsuru olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Ferforje korkuluklar hangi alana yapılırsa yapılsın modern ve şık bir hava kazandıracaktır.Değerli projeleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


× WhatsApp Destek