İstanbul Yangın Merdiveni

1 Mart 2022by Akay Steel0
İstanbul Yangın Merdiveni

 

İstanbul Yangın Merdiveni

İstanbul yangın merdiveni yangın başta olmak üzere merdivenlerin çökmesi, sel basması vb. olumsuzluklar karşısında insanların binadan hızlı bir şekilde çıkması için kurulan ilave merdivenlerdir. zorunlu ve isteğe bağlı olarak binalara ilk yapım aşamasında ya da durumlara göre hale hazırdaki binaların uygun yerlerine montaj edilmektedir.

Yangın Merdivenin Sağladığı Faydalar

Yangın merdiveni olumsuzluklar karşısında erken müdahale imkanı vermektedir. Hem bina içerisindekilere hem de bina dışındakilere yangın merdivenlerinin sağlamış olduğu faydalar şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Yangın, doğal afet ve diğer acil vakalar gibi olumsuz durumlarda güvenli şekilde kaçış imkanı vermektedir.
  • Çıkış esnasında yığılmayı engelleyerek hızlı ve pratik bir tahliye imkanı vermektedir.
  • Müdahale edecek ekiplere daha fazla alan sunmaktadır.
  • Müdahalenin hızlı yapılmasını sağlayarak sorunların kısa süre içerisinde kontrol altına alınmasına yardımcı olmaktadır.

İstanbul yangın merdiveni sağlamış olduğu bu faydalardan dolayı binalarda yangın merdiveni bir ihtiyaç olarak ortaya çıkmaktadır. Yasal zorunluluğu bulunan binaların haricinde gerek konutlarda gerek ise iş merkezleri gibi yerlerde tercih edilmektedir. Yangın merdiveni bina yapısına ve yerine göre uygun seçildiği zaman istenen faydayı sağlamaktadır.

Yangın Merdiveni Nasıl Olmalıdır?

İstanbul yangın merdiveni herhangi bir olumsuzluk karşısında can ve mal kaybının ortadan kaldıracak etkiye vermelidir. Bu bakımdan yangın merdivenlerinin imalatından başlayarak kurulum aşaması dahil olmak üzere kullanılan her malzeme ve parça hem ulusal hem de uluslar arası kalite standartlarına uygun olmalıdır. Aksi halde aşırı ısıya, dış etkenlere ve olumsuz hava koşullarına dayanamadığından dolayı zor durumlarda kullanılamaz.

İstanbul yangın merdiveni beklentileri karşılaması için doğru yerde doğru şekilde kurulmalıdır. Bu nedenle gerek projeyi çizecek gerek ise kurulumu yapacak olan personelin alanında uzman olması gerekmektedir. Yanlış hesaplanarak kurulumu yapılan yangın merdiveninde kaçış mesafesi ayarlanmaz ve sorunları beraberinde getirmektedir. Ayrıca yangın merdiveni hızlı kullanıma engel olmaktadır. Yüzde yüz emniyetli, sağlam ve dayanıklı yangın merdivenlerinin kurulumu için sayfamızı ziyaret ederek, tüm teknik bilgilere erişebilirsiniz. Binaların yapılarına uygun olarak sunduğumuz modellerimiz arasından seçim yaptıktan sonra mümkün olan en kısa süre içerisinde yangın merdivenlerinizi garantimiz altında teslim ediyoruz.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


× WhatsApp Destek