Yana kayar kapıYana kayar kapı

Yana kayar kapı bir yere giriş çıkışlar yapılırken uzaktan kumanda ile ya da kumandasız olarak motora sinyal verilmesiyle kapının açılıp kapandığı sistemlerdir. Bu sürgülü kapının sisteminde motor ray ve transmisyon mili üzerinde güç uygulaması yapar. Bu güç uygulamasının ardından hareket eden demir, çelik, ahşap ya da alüminyum malzemelerden üretilmiş kapılar çalışır. Demir malzemelerden üretilmiş kayar kapılar perfore kapı, çift kapı, tel kapı gibi mekanik aksamlardan oluşur. Bu kapı modeli genellikle hastanelerde, sitelerde ve karakollarda giriş çıkış açısından güvenli olduğu için tercih edilmektedir. Araç giriş çıkış kontrolü yapmak için kurulan düzenekler güvenliği kontrol altına alır.

Kayar kapılar tek kanattan meydana gelir. Hareket edebilmesi için uzun ve dar boşlukların olması şarttır. Bu kapı sistemi genellikle geniş girişleri olan, yokuş yerlerdeki girişlerde veya dairesel girişlere sahip alanlarda normal kapıların açılması mümkün olmayan yerlerde kullanılmaktadır.

Yana Kayar Kapı Motor Sistemi

Yana kayar kapı motor sistemi içine yerleştirilerek otomatik olarak kullanılır. İnsan gücüne dayalı olarak da kullanılan manuel yana sürgülü kapılar vardır. fakat bu sistemin kullanışlı olmadığı için otomatik yana kayar kapılar tercih edilmektedir. Demir Doğramadan üretilen kapı motor takılarak küçük bir maliyetle otomatik sürgülü demir kapı sistemine dönüştürmek mümkündür. Kayar kapı olan yerlerde araçlarla bahçelere girerken araçtan inip kapıyı açmak zorunda kalmadan kolay bir şekilde giriş yapılır. Yağmurlu havalarda ve soğuk havalarda otomatik sürgülü kayar kapı sistemleri oldukça konforlu bir kullanım sunar. Ayrıca motor sayesinde maksimum güvenlik önlemi de alınmış olur.

Kayar Kapı Özelikleri

Kayar kapı özelikleri olarak ilk söyleyeceğiniz şey 300 kilogramlık kanatlar kullanılarak hazırlanan sistemlerdir. Ağırlığı orta seviyede olan kapılar 600 ile 1000 kilogram arasında değişmektedir. Her mekâna özel uygulama avantajı olan yana kayar kapı sistemleri hastanelerde, sanayilerde, alışveriş merkezleri gibi büyük alanlarda kullanılmaktadır. Bu alanlarda 3500 kilograma kadar ağırlığa mevcut kapılar kullanmaktadır. Mekânın özelliğine uygun ağırlıkta kanat seçmek uzun süre sorunsuz bir kullanım performansı sunar. Kapıların emniyeti fotoselli paslanmaz gövde özelliğiyle sağlanır. Yüksek frekanslarda alıcıları ve vericileri olan flaşör ikaz lambalarına kadar tüm özellikler bu sistemde mevcuttur.

Yana kayar kapı

sürgülü demir kapı

0533 162 31 92

+90 212 883 50 45

[email protected]


× WhatsApp Destek